FANTAZMAGÓRIA
Pénteken tartottuk a megnyitót 11 órakor. A diákok, mondhatom, el sem akartak menni a képnézegetés és a gyöngyfűző foglalkozás után! Bűszke vagyok, hogy ezt a kiállítást mi szervetük az első szegmensétől az utolsóig! Ez, mint megtudtuk nem egy általános dolog, sőt, talán még nem is volt ilyen kiállítás JFSZ-n! A jövőben valószínűleg több kiállítást is fogunk szervezni amivel megpróbáljuk az iskolai történelemoktatást segíteni!
Fantazmagória kiállítás!
A Lumina Cornu Klub „Fantazmagória” című kiállításán. Klubunk már több mint 3 éve fáradozik azon, hogy a fantázia világát megszerettesse az olvasáson és a szerepjátékon keresztül a fiatalokkal. Hiszen ha belegondolunk mindenki, találkozott már a saját fantázia világával, ha máskor nem, akkor bizonyosan gyermekkorában, vagy álmaiban! Biztosan, mindenkinek volt olyan időszaka, mikor még elég volt akár egy fecni papír, hogy órákig elszórakoztassa magát, vagy a képzelet világába feledkezve fel sem ocsúdott, hogy már rég lejárt a játékra szánt idő. Ezek a gondtalan évek sajna hamar elrepülnek, hiszen a ma fiataljainak hamar fel kell nőni az egyre súlyosbodó terhek mellé! Éppen ezért fontos, hogy megőrizzünk magunkban egy olyan világot, ahol szabadon ereszthetjük a fantáziánkat, és végre megszabadulunk a hétköznapok szürkeségétől. A saját fantáziánkban végre mi lehetünk a hősök és végre az történik, amit mi szeretnénk!
A kiállítás címe fantazmagória, ami délibábos képzelgést jelent.
Itt most 4 kiállító munkáit tekinthetjük meg! A különleges gyöngyfűzéseket Farkas Péterné, és alkotótársai Dékány Erika, valamint Nagy Lászlóné készítette. Farkas Péterné és alkotótársai már évek óta fáradoznak azon, hogy a gyöngyfűzés különleges technikáit megtanítsák azoknak az érdeklődőknek, akiket vonz ez a nagy precizitást és annál is nagyobb fantáziát igénylő képzőművészeti forma. Kiállításaikat eddig Jászságban tekinthettük meg, nemrégen Jászberényben a DMK aulájában.
És hogy honnan a klubunk és a gyöngyfűzés kapcsolata? Hát onnan, hogy eddig megrendezett szinte összes szerepjátékos rendezvényünk törzsvendégei voltak. Egy olyan család, ahol a szülők nem felejtették el, hogy hogyan is kell játszani. Köszönet neki mindezért!
Pozsgai Gyula a ma 34 éves fiatal alkotó, már gyermekkorában imádott rajzolgatni a szülők olykor örömére, olykor bosszúságára. Ez a grafikai vonzalom megmaradt és középiskolában, a 90’-es években már elkezdte érdekelni a csillagászat, a science fiction és fantázia világa. Nagy hatással volt rá a méltán népszerű és elismert Boros-Szikszai alkotópáros munkássága. Hamarosan könyvek borítóit, illusztrációit készítette, míg ma az élete és hivatása lett az egykori gyermekjáték, a rajz és a festészet.
Képeit vászonra és akrill festékkel készíti, vagy digitálisan ritka csúcstechnológiával, hiszen gyorsan születnek az alkotások és stílusához ezek a technikák illenek. Szereti a portrékat, az emberábrázolást, melyeket láthatunk itt a teremben is szépszámmal. Megrendelései szerte a világból érkeznek és ha minden igaz, akkor a naprendszer nemzetközi zászlaját is ő tervezte, mely hamarosan felkerül minden űrbeszálló jármű külsejére. Legfőbb életvezető gondolatának azt tartja, hogy ha kitűzünk magunk elé egy célt, akkor minden erőnkkel és tudásunkkal, azon kell lenni, hogy ezt maximálisan megvalósítsuk!
Elérhetőségeit megtaláljátok a teremben, vagy a www.pozsgay.hu internet címen.
A kiállítás megtekinthető április 30-ig a Petőfi Művelődési Ház nyitvatartási idejében!
Mindenkinek azt kívánom, hogy néhány percre merüljön el a fantáziájában, és szabadon csodálja meg a kiállított alkotásokat!
Jó szórakozást!
Agnus atya
|